Domů / Publikace / Inspirativní čtení

Skautské putování po stezce životem

Kód: 1081
Vývojová psychologie v praxi - tak se dá shrnout tato kniha, kterou napsal čestný náčelník br. Václav Břicháček-Gigant. Její stěžejní myšlenkou zůstává výchova, ale trochu v jiných dimenzích.
Produkt již není v prodeji
Skautské putování po stezce životem

Nejde již ani tak o to, co je skauting a jak k němu přivádět své svěřence v oddíle, ale spíše o to, co znamená přijmout skauting jako svůj životní styl - jako svou svou životní stezku. Více napoví již názvy kapitol: Mezníky na životní stezce, Vstup do dospělosti, Budeme již brzy tři, Start do života - rok velkých změn...

Doc. PhDr. Václav Břicháček byl český skaut a psycholog. Ve skautském hnutí vystupoval pod přezdívkou Gigant. Od mládí se angažoval ve skautském hnutí, po obnově Junáka v letech 1968–1970 byl jeho místonáčelníkem, po třetí obnově roce 1989 náčelníkem. Společně s Milošem Zapletalem stál u vzniku skautských kurzů FONS, které zahájily celkovou modernizaci skautského vzdělávacího systému. Tuto aktivitu nekonzultoval s tehdejšími členy náčelnictva Junáka odpovědnými za výchovu dospělých, a cíleně tak obešel se svými spolupracovníky oficiální systém. Až do své smrti působil na řadě skautských kurzů a jeho výchovným působením bylo ovlivněno mnoho mladých lidí. Je autorem řady knih psychologických i metodických zabývajících se pedagogikou volného času.

Specifikace
Váha 188 g