Domů / Publikace / Skautská beletrie

Nebezpečný prostor

Kód: 1283
Nebezpečný Prostor je příběh určený každému, komu je tak mezi čtrnácti a devadesáti devíti a někdy vyrazil s batohem na víkend ven, nebo by to rád udělal. Aktualizovaný dotisk.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
189 Kč , plus doprava
(189 Kč/ks)
 
Nebezpečný prostor

Nebezpečný Prostor je příběh určený každému, komu je alespoň tak čtrnáct, patnáct let a někdy vyrazil s batohem na víkend ven, nebo by to rád udělal. Odehrává se v současnosti, v době letních prázdnin v Lužických horách a kolem Máchova jezera, a hlavními hrdiny jsou dva šetnáctiletí kluci.

Stručný nástin

Je konec června a Samuel a Honza, obyčejní kluci ze severočeského Liberce, právě dokončili svůj první ročník na střední škole. Do plánování letních prázdnin jim nečekaně vstupuje nabídka od kamarádů z jejich bývalého skautského oddílu – pozvání na náročnou třídenní terénní akci dvojic (pojmenovanou \"Máchův pot\") plnou připravených úkolů i nečekaných překážek. Přes Honzovo váhání se nakonec přidají a my můžeme sledovat, jestli obstojí v zápolení se sebou samými i se zkušenějšími protivníky. Cesta je zavede z Lužických hor až do pro ně neznámého a zrádného Prostoru, kde může selhat i víc, než jen signál mobilních telefonů.
Tam, těsně před koncem jejich cesty, nakonec číhají ty největší nástrahy. Putování krajem se totiž dramaticky zvrtne poté, co klukům zkříží cestu několik ne zrovna sympatických chlapíků...

Ukázka

Jeden z nich téměř okamžitě dostal Kenyho, ale Vašek zareagoval o vteřinu rychleji, zahodil batoh a vyrazil do louky. Ale i když nebyl Vašek žádná „lemra“, druhý ho měl během padesáti metrů taky. Jakmile se vítězoslavně postavil nad svou ležící oběť, něco houknul směrem ke svému parťákovi. Ten nechal hovoru s Kenym, udělal pár skoků a byl zpátky v autě.
„A do háje! Teď jdou po nás!“ zavyl Honza.
„Ty vado, mizíme, dělej!“ zavelel Sam a chtěl vyrazit ze silnice doleva, podél plotu chalupy, jenže Honza ho ještě stačil chytit za batoh a strhnul ho vpravo. Jen tak tak, že s sebou Sam nefláknul o zem.
„Doleva ne! Jsou tam dvě řeky! Tam nás dostanou! Sem do tý kukuřice!“

Proč Prostor s velkým „P“?

Říká se mu jednoduše Prostor a označení to je trefné – bývalý vojenský prostor Ralsko pokrývají nekonečné plochy borových lesů, táhnoucí se od Bezdězu až téměř pod Ještěd, plné neuvěřitelné změti cest. Desítky starých vesnic srovnaných kdysi se zemí a nahrazených ubytovnami a paneláky pro ruské vojáky, vše nyní totálně zdevastované. Oblast děsivého znečištění i téměř netknutých přírodních koutů. Bývalé tankodromy a střelnice, muniční sklady, desítky tun nalezené nevybuchlé munice a bůh ví, kolik ještě v zemi. Vypusťte tam tisíc paintballových týmů a stejně se celý den nemusí potkat. To vše je Prostor. Dnes však i rozšiřující se síť cyklostezek, obora plná zvěře, opravené asfaltky. Ralsko ožívá, ale stále je to úžasná oblast pro dobrodružné podniky.

Specifikace
Váha 296 g