Domů /

Skautská praxe 2.0 - dárková sada

Dárková sada obsahuje knihu Skautská praxe 2.0, nepromokavý obal, lupu a šitý zápisník s replikou obálky původní Skautské praxe od Velena Fanderlika.
Dostupnost: Připraveno k odeslání

Skautská praxe 2.0 - dárková sada

Skautskou praxi je ideální mít s sebou na každé výpravě. Pořiďte si celou sadu! Tato dárková sada obsahuje knihu Skautská praxe 2.0, nepromokavý obal, lupu a šitý zápisník s replikou obálky původní Skautské praxe od Velena Fanderlika. Nepromokovaný a téměř nezničitelný obal z Tyveku® se hodí, aby vám příručka nezmokla. Obal je vhodný zároveň jako peněženka či pouzdro na doklady.

Víte, že se můžete zapojit do velké letní soutěže skautské praxe? Tu je ideální pojmout hravou formou v rámci programu táborového programu.

Tábornický průvodce Skautská praxe 2.0

Taky se ti někdy stalo, že jsi nevěděl, jaký uzel zvolit pro ukotvení přístřešku, nebo sis nemohl vzpomenout, jak přesně určit azimut? Ztratil ses ve skalách bez signálu a netušil, jak z nich ven? Zapomněl jsi doma čaj, a nevěděl, čím ho nahradit? Pobyt v přírodě na výpravách či táboře přináší množství situací, kdy si třeba nevíte rady, anebo vám dobrá zkušenost či vychytávka může táboření zpříjemnit.

Stavíte-li například stan, ať je supermodernější, je zásadní pro dobré spaní najít vhodné místo. Dobrý výběr zaručuje dobré spaní. Před více než 80 lety nakreslil Velen Fanderlik legendární příručku Skautská praxe, kde shrnul vše, co by se mohlo skautovi a skautce hodit při pobytu v přírodě. V malém formátu na pouhých několika desítkách stran, tak aby příručka mohla putovat v batohu či kapse na každou výpravu či tábor jako malý, chytrý pomocník.

Od té doby se ale hodně změnilo, proto jsme se rozhodli původní koncept přenést do současnosti a zahrnout do něj vše dobré z tradice i nové ze současného outdooru. Novým tvůrcem obrázků i textů se stal odborník na slovo vzatý, dlouholetý tábornický praktik Jiří Červinka – Brko. Výsledkem je barevná kapesní příručka Skautská praxe 2.0 o 60 stranách, kde najdete vše praktické z táboření, přírody, vybavení, bezpečnosti i skautingu. Všechny stránky jsou doplněny QR kódem, obsahujícím odkaz na internetovou stránku s podrobnějšími informacemi k tématu, odkazy na fotografie i videa. Navíc spojeno odkazy se stezkou a odborkami.