Základy Junáctví modrá

Dlouhodobá tradice v původní podobě je zpět
539 Kč bez DPH
Vybraná varianta: Zatím nevybráno
V roce 1912, kdy kniha vyšla poprvé, byla ve skautských oddílech nejprve velice ceněnou příručkou na provádění junáctví. Od té doby se předává z generace na generaci a za uplynulých 109 let se její význam změnil. Stala se artefaktem slibových obřadů, téměř nedostupnou legendou. Řeč je o knize Základy Junáctví, která se právě dočkala svého třetího vydání.
Dlouhodobá tradice v původní podobě je zpět

Možná váš oddíl patří mezi ty, které by rády používaly knihu Základy Junáctví jako slibový symbol, ale něměli jste dlouhodobě možnost ji sehnat. Jsou oddíly, které vlastní původní stoletou knihu a předávají si jí, což vytváří pěkný most mezi generacemi. Rádi bychom, aby u vás v oddíle kniha sloužila také jako inspirační zdroj a připomínka našich kořenů.

Aktuální vydání se tomu původnímu snaží maximálně přiblížit. Kniha je reprintem prvního vydání z roku 1912, fotografie zachované v originále byly nově otištěny, ani text nebyl jazykově upravován, jen doplněn současným doslovem. Vydáváme ji ve dvou barevných provedeních v plátně. Jde teprve o třetí vydání, které je navíc technicky mnohem lépe provedené než předchozí z roku 1991. Nutno také zmínit mimořádný rozsah publikace (přes 700 stran).
Neobyčejná kniha, které patří přezdívka „bible českého skautingu”

Příběh se začal psát v létě 1911, kdy našený A. B. Svojsík dovezl z Anglie Baden-Powellovu (B-P) příručku Scouting for boys, popisující nové hnutí mládeže. Svojsík se ale rozhodl jít náročnější cestou, nespokojil se s pouhým překladem, jak to udělali jinde. Chtěl knihu přizpůsobit "českému naturelu", kniha je proto koncepčně jiná. B-P ji sestavil s neobyčejnou pílí a houževnatostí, přispěli do ní také mnozí další, až na konci úsilí tu stál po necelém roce více než 700 stránkový knižní cvalík.

Přál bych tomuto novému vydání, aby se nestalo jen neotvíraným artefaktem, ale i inspiračním zdrojem a připomínkou našich kořenů. Třeba by se čtení z ní, mohlo stát další tradicí při slavnostním táborovém ohni. Vždyť právě toto pojmenování večerních plamenů, které otřesou dětskou duší, pochází ze Svojsíkova pera."

~ Roman Šantora – Bobo, Archiv Junáka, Skautský institut
Zatím nebylo nalezeno žádné hodnocení

Přidejte vlastní hodnocení

Vyberte hodnocení
Hodnocení: 0/5

Barva: modrá
Hmotnost:0.9 kg

Načítám, prosím vydržte...

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací