Domů / publikace

Kód: 1687 Novinka Novinka
Kniha shrnuje vše, co by měli znát a umět vedoucí - kapitáni a kapitánky vodních skautů, a ještě něco navíc.
Připraveno k odeslání

Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce

Seznamte se s novou knihou, která shrnuje vše, co by měli znát a umět vedoucí - kapitáni a kapitánky vodních skautů. A ještě něco navíc. Nejedná se jen o učební materiál ke kapitánské zkoušce, ale o kompletní oblast vodáctví ve skautských oddílech. Je bohatým zdrojem pro jakoukoli přípravu na vodácké akce a aktivity pro skautské vůdce. A to nejen pro oddíly vodních skautů, ale pro všechny, kteří někdy vyráží na vodu.

Prohlédněte si veřejnou ukázku knihy

Ukázka knihy Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce

Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce

V této knize najdete nejen nejnovější metodiku kanoistiky s originálními ukázkami od naší reprezentace, ale i kompletní popis základů plachtění doporučeny Českým svazem jachtingu. Navíc se seznámíte s aktuální platnou legislativou pro pohyb na vodě i ve vodě. Kniha dále podává ucelený přehled záchrany a sebezáchrany na klidné i divoké vodě včetně metod výuky schválený Vodní záchrannou službou ČČK. To vše je doplněno popisem plaveckých způsobů a výuky plavání.

Podstatnou část knihy pak tvoří ještě propracované metodiky vedení vodáckého oddílu, organizace výprav na vodu a vodáckých putovních táborů včetně návodů pro řešení krizových situací a popis specifik první pomoci. To vše je doprovázeno více než 600 fotografiemi, moderními kinogramy a přehlednými schématy.