Cestička světlušek 2. stupeň

Měsíční lucerna - druhý stupeň Cestičky světlušek je určen pro světlušky ve věku 8 – 9 let. Obsahuje úkoly ze všech šesti oblastí stezky a také příběh, který Lucinka se světluškami zažije na svých druhých prázdninách u dědečka ve mlýně.
Připraveno k odeslání

Cestička světlušek 2. stupeň

Stezka je průvodcem a pomocníkem v osobním rozvoji vlčat a světlušek ve věku 7–10 let, byla vydána jako součást projektu "Nový program". Předcházelo jí více než dvouleté vytváření a testování.

Celý komplet stezky pro vlčata a cestičky pro světlušky se skládá ze tří stupňů a Nováčka (příručky pro nové členy) ve třech variantách (pro vlčata, světlušky a pro vodní vlčata a žabičky).
Součástí stezky je symbolický rámec: Kniha džunglí pro vlčata, Kouzelná lucerna pro světlušky a Příběh Čolka a Žabky pro vodní vlčata a žabičky.
Více informací naleznete na webových stránkách www.skaut.cz/program.
Ke stezkám je k dispozici metodika Stezka a symbolický rámec světlušek a vlčat, ve které najdete, jak stezku v oddíle zavést a používat, včetně velkého množství inspirativních nápadů a návodů. Naleznete v ní také vazbu stezky na výchovné cíle a inspiraci k aktivitám pro oddílovou činnost podle stezky.
Stezku je možné upravit pro oddílové podmínky. Bližší informace a návod jsou uvedeny v metodice.
Připomínky ke stezce, které bude možné zohlednit v dalším vydání, můžete zasílat na e-mailovou adresu
novyprogram@skaut.cz.

Jednotlivé stupně stezek je možné si ještě před nákupem stáhnout, pročíst a prohlédnout ve formátu pdf.

Štítky