Domů / Publikace

Větrné toulání v hedvábných časech

Kód: 6330
Nové vydání Větrného toulání přináší více než stovku textů, které Miloslav Nevrlý - Náčelník rozesel do časopisů, knih, sborníků a příležitostných tisků. Jejich společným tématem jsou toulky, příroda, kraje, cesty i proměny ročních období.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
210 Kč , plus doprava
(210 Kč/ks)
 
Větrné toulání v hedvábných časech

A stejně jako Karpatské hry, Chvály Zadní země či Kniha o Jizerských horách vytváří neopakovatelnou směs poetických popisů a svébytné životní filosofie. Rezonují s našimi nejniternějšími pocity, které prožíváme, ale často neumíme vyjádřit. Vábí nás na cesty do dalekých hor, i blízkých lesů - za svobodou, poznáním a porozuměním sobě samému i světu kolem nás.

Třetí vydání je rozšířeno o pět nových textů jak z doby vedení roverského kmene, tak nedávno publikovaných vzpomínek na dětství, mládí a blízký kraj.

Nové a hlavně rozšířené vydání knihy na svých 240 stranách skrývá 96  příběhů, povídek, zamyšlení, popisů krás naší přírody pracně sesbíraných z mnoha sborníků, časopisů, novin i knih. To vše je přehledně rozděleno do kapitol: Zrození, Cesty, Roky, Poutníci, Kraje, Křídla, Země, Krkonoše, Ráj a Ohlédnutí.

Každý, kdo četl knihy Miloslava Nevrlého, které ovlivnily tisíce svých čtenářů a které jsou jedinečné svým poetickým popisem krás přírody a radostí i strastí toulavého života, jistě tento soubor sebraných textů uvítá, protože značná část z nich mu bude neznámá, pokud není „fanatikem“ který v uplynulých desetiletých sbíral všechny možné časopisy, noviny a sborníky s jakýmkoliv textem „od Nevrlého“ a nebo nemá předešlé vydání, které je však už dlouhou dobu zcela vyprodané.


V knize jsou fotografie z autorových toulek po Balkáně a slovenských i našich horách a jde o fotky, které jsou pravděpodobně poprvé publikovány a samozřejmě i doslov Miloslava Nevrlého, ve kterém vysvětluje mnohé k jednotlivým kapitolám i knize samotné.

Specifikace
Váha 290 g