Domů / Publikace

Světový skauting

Kód: 6433
Skauting nás propojuje s celým světem, dokládá unikátní kniha.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
190 Kč , plus doprava
(190 Kč/ks)
 
Světový skauting

Skauting nás propojuje s celým světem, dokládá unikátní kniha

O českém skautingu toho víme mnoho. Ale ruku na srdce, kolik toho víme o našem propojení s celosvětovým hnutím, kolik toho víme o největší světové organizaci pro mladé lidi v celé její rozmanitosti? Víme, v čem je náš skauting podobný se skautingem v dalších 165 zemích světa? Víme, co všechno nás odlišuje, a přesto spojuje? Kniha Světový skauting vyšla poprvé v českém překladu a na všechny tyto otázky odpovídá. Objevte, čeho jsme součástí. Je to větší, než jste si možná dosud mysleli.

Kniha do každé oddílové knihovny

Světový skauting je mimořádnou knihou, pokusem o celistvý pohled na skauting v celé jeho šíři. Proto jsme knihu přeložili, aby byla snadno dostupná také tady "u nás". Velmi doporučujeme pořídit knihu ke čtení do každé oddílové knihovny, každému vůdci nebo vůdkyni na všech úrovních vedení. Tohle se totiž bytostně týká naší identity. Kniha nám ukazuje, kdo jsme a na co jsme navázáni. Že to není jen hra na malém rybníčku, ale že je to celosvětový projekt plný obrovské pozitivní síly schopné propojovat a tvořit.

Niterná cesta do hlubin duše skautingu

Kniha Světový skauting od Eduarda Valloryho je první systematickou studií světového skautingu. Vychází z akademické práce autora a mimo jiné poprvé zpracovává data z ročních výkazů světových skautských organizací z let 1924-2004 ve statistikách a grafech. Takže žádné domněnky nebo fabulace, všechny informace jsou pěkně podložené fakty. Nahlédněte celosvětový skauting takový, jaký skutečně je.

V knize se dozvíte, jak se skauting postupně šířil ze své kolébky do všech koutů planety, jaký má vztah ke kulturám nebo náboženstvím, proč je spíše síťovým hnutím než organizací nebo jaké formy může nabývat jeho místní ukotvení.

 

Specifikace
Váha 335 g
Stojí za pozornost