Domů / Publikace

Stezka vlčat 3. stupeň 2010

Třetí stupeň Stezky vlčat je určen pro vlčata ve věku 9 – 10 let. Obsahuje úkoly ze všech šesti oblastí stezky a také příběh, který zažil Mauglí za svůj poslední rok v džungli a také mezi lidmi, když se rozhodl z džungle odejít.vlčata, světlušky a pro vod
Produkt již není v prodeji
Stezka vlčat 3. stupeň 2010

Tato stezka je již vyprodaná. K dispozici je nové vydání z roku 2022.

• Tato stezka, která má být průvodcem a pomocníkem v osobním rozvoji vlčat a světlušek ve věku 7–10 let, byla vydána jako součást projektu „Nový program“. Předcházelo jí více než dvouleté vytváření a testování.
  • Celý komplet stezky pro vlčata a cestičky pro světlušky se skládá ze tří stupňů a Nováčka (příručky pro nové členy) ve třech variantách (pro vlčata, světlušky a pro vodní vlčata a žabičky).
  • Součástí stezky je symbolický rámec: Kniha džunglí pro vlčata, Kouzelná lucerna pro světlušky a Příběh Čolka a Žabky pro vodní vlčata a žabičky.
  • Více o vazbě na výchovný program Junáka naleznete v metodických příručkách k jednotlivým oblastem (např. Příroda kolem nás, Svět okolo nás).
  • Více informací naleznete na webových stránkách www.skaut.cz/program.
  • Ke stezce je k dispozici metodika, jak stezku v oddíle zavést a používat, včetně velkého množství inspirativních nápadů a návodů. Naleznete v ní vazbu stezky na výchovné cíle a inspiraci k aktivitám pro oddílovou činnost podle nové stezky.
  • Připomínky ke stezce, které bude možné zohlednit v dalším vydání, můžete zasílat na e-mailovou adresu program@skaut.cz.

Jednotlivé stupně stezek je možné si ještě před nákupem stáhnout, pročíst a prohlédnout ve formátu pdf.