Jakou si přeji skautkou novinku?
7 % (133)
9 % (170)
37 % (727)
5 % (103)
40 % (784)
3 % (51)

Celkem hlasovalo: 1968
Domů / publikace

Správnou stopou

Základy topografie a orientace v přírodě nejen pro skauty.

Správnou stopou

Nakladatelství Pragoline již vydalo v původní nezměněné podobě knížku od skautského autora Vladimíra Rogla „U táborového ohně,“ která přibližuje svým čtenářům atmosféru turistiky a táboření v polovině minulého století.

Po roce od jejího vydání se rozhodlo vydat i Roglovu druhou knihu ze stejného období – „Správnou stopou“ určenou opět především dospívajícím. Tentokrát blíže seznamuje čtenáře s kouzelným světem (především turistických) map, které potřebují na svých toulkách za dobrodružstvím. Pro nejrůznější družiny a skupiny dětí pak nabízí celou řadu návodů a her, které se dají hrát doma, v klubovně nebo i na táboře či výpravě. Možná se nad nimi mnozí „pařmeni“ ušklíbnou, ale ti, kteří se dokážou odpoutat od svého PC a nerozlučného chytrého telefonu, možná právě jim přijdou na chuť.

Autorem vtipných a návodných ilustrací je opět Ctirad Smolík, jehož „stopa“ končí kdesi v daleké Kanadě.