Domů / Publikace / Skautské metodiky

Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce

Kniha shrnuje vše, co by měli znát a umět vedoucí - kapitáni a kapitánky vodních skautů, a ještě něco navíc.
Dostupnost: Připraveno k odeslání

Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce

Seznamte se s novou knihou, která shrnuje vše, co by měli znát a umět vedoucí - kapitáni a kapitánky vodních skautů. A ještě něco navíc. Nejedná se jen o učební materiál ke kapitánské zkoušce, ale o kompletní oblast vodáctví ve skautských oddílech. Je bohatým zdrojem pro jakoukoli přípravu na vodácké akce a aktivity pro skautské vůdce. A to nejen pro oddíly vodních skautů, ale pro všechny, kteří někdy vyráží na vodu.

Prohlédněte si veřejnou ukázku knihy

Ukázka knihy Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce

Na knihu vyšla recenze na raft.cz, kde ji doporučují jako "nejkomplexněji zpracovanou publikaci v současnosti".

Citujeme z recenze:

"Chtěl bych ji doporučit všem vodákům a hlavně vedoucím oddílů. Tak obsáhlý a perfektně zpracovaný materiál zasluhuje pochvalné mručení."

Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce

V této knize najdete nejen nejnovější metodiku kanoistiky s originálními ukázkami od naší reprezentace, ale i kompletní popis základů plachtění doporučeny Českým svazem jachtingu. Navíc se seznámíte s aktuální platnou legislativou pro pohyb na vodě i ve vodě. Kniha dále podává ucelený přehled záchrany a sebezáchrany na klidné i divoké vodě včetně metod výuky schválený Vodní záchrannou službou ČČK. To vše je doplněno popisem plaveckých způsobů a výuky plavání.

Podstatnou část knihy pak tvoří ještě propracované metodiky vedení vodáckého oddílu, organizace výprav na vodu a vodáckých putovních táborů včetně návodů pro řešení krizových situací a popis specifik první pomoci. To vše je doprovázeno více než 600 fotografiemi, moderními kinogramy a přehlednými schématy.