Domů / Publikace / Skautské metodiky

Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce 2. vydání

Kód: 1687
Kniha shrnuje vše, co by měli znát a umět vedoucí - kapitáni a kapitánky vodních skautů, a ještě něco navíc.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
300 Kč , plus doprava
(300 Kč/ks)
 
Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce 2. vydání

Kniha, která shrnuje vše, co by měli znát a umět vedoucí - kapitáni a kapitánky vodních skautů. A ještě něco navíc. Nejedná se jen o učební materiál ke kapitánské zkoušce, ale o kompletní oblast vodáctví ve skautských oddílech. Je bohatým zdrojem pro jakoukoli přípravu na vodácké akce a aktivity pro skautské vůdce. A to nejen pro oddíly vodních skautů, ale pro všechny, kteří někdy vyráží na vodu.

Novinky v druhém rozšířeném a akutalizovaném vydání:

Doplněny obrázky a schémata v částech 1-3, přidány části v kapitole o kanoistice, zejména rozšířeno o technicku jízdy na paddleboardu, kterou jsme připravili ve spolupráci s Českou Federací Stand Up Paddle (4). Opraveny některé zastaralejší postupy a doplněno o nové vhodnější obrázky v části o záchraně (5). Proběhla kontrola aktuálnosti právních předpisů v části 6, precizovány jsou některé nejasnosti v textech v části o přípravě a vedení vodácké akce (7). Příručka je přepracovaná podle aktuálně zrevidovaných stezek, plaveb a ostatních vodáckých doplňků. Týká se to příslušných textů v části metodika (8). Dále byla provedena dílčí revize ve zbývajících částech příručky. Na četná přání jsme přistoupili k vytvoření věcného rejstříku, který najdete na konci knihy a obsah jsme přesunuli dopředu.    

Na knihu vyšla recenze na raft.cz, kde ji doporučují jako "nejkomplexněji zpracovanou publikaci v současnosti".

Citujeme z recenze: 

"Chtěl bych ji doporučit všem vodákům a hlavně vedoucím oddílů. Tak obsáhlý a perfektně zpracovaný materiál zasluhuje pochvalné mručení."

V této knize najdete nejen nejnovější metodiku kanoistiky s originálními ukázkami od naší reprezentace, ale i kompletní popis základů plachtění doporučeny Českým svazem jachtingu. Navíc se seznámíte s aktuální platnou legislativou pro pohyb na vodě i ve vodě. Kniha dále podává ucelený přehled záchrany a sebezáchrany na klidné i divoké vodě včetně metod výuky schválený Vodní záchrannou službou ČČK. To vše je doplněno popisem plaveckých způsobů a výuky plavání.

Podstatnou část knihy pak tvoří ještě propracované metodiky vedení vodáckého oddílu, organizace výprav na vodu a vodáckých putovních táborů včetně návodů pro řešení krizových situací a popis specifik první pomoci. To vše je doprovázeno více než 600 fotografiemi, moderními kinogramy a přehlednými schématy.

Specifikace
Váha 1100 g
Stojí za pozornost