Domů / Publikace

Skautská praxe 2.0 v nepromokavém obalu

Kreslená kniha toho nejdůležitějšího ze skautské praxe do každé kapsy!
Dostupnost: Poslední kusy na skladě!

Skautská praxe 2.0 v nepromokavém obalu

Jedná se o bestseller,  již bylo prodáno přes 13 tisíc kusů. Skautskou praxi je ideální mít s sebou na každé výpravě. Můžete si ji pořídit také v sadě s nepromokavým a téměř nezničitelným obaleml z Tyveku®, aby vám příručka nezmokla. Obal je vhodný zároveň jako peněženka či pouzdro na doklady. K zakoupení i samostatně.

Tábornický průvodce Skautská praxe 2.0

Taky se vám někdy stalo, že jste nevěděli, jaký uzel zvolit pro ukotvení přístřešku, nebo jste si nemohli vzpomenout, jak přesně určit azimut? Ztratili jste se ve skalách bez signálu a netušili, jak z nich ven? Zapomněli si doma čaj a nevěděli, čím ho nahradit? Pobyt v přírodě na výpravách či táboře přináší množství situací, kdy si třeba nevíte rady, anebo vám dobrá zkušenost či vychytávka může táboření zpříjemnit.

Stavíte-li například stan, ať je supermodernější, je zásadní pro dobré spaní najít vhodné místo. Dobrý výběr zaručuje dobré spaní. Před více než 80 lety nakreslil Velen Fanderlik legendární příručku Skautská praxe, kde shrnul vše, co by se mohlo skautovi a skautce hodit při pobytu v přírodě. V malém formátu na pouhých několika desítkách stran, tak aby příručka mohla putovat v batohu či kapse na každou výpravu či tábor jako malý, chytrý pomocník.

Od té doby se ale hodně změnilo, proto jsme se rozhodli původní koncept přenést do současnosti a zahrnout do něj vše dobré z tradice i nové ze současného outdooru. Novým tvůrcem obrázků i textů se stal odborník na slovo vzatý, dlouholetý tábornický praktik Jiří Červinka – Brko. Výsledkem je barevná kapesní příručka Skautská praxe 2.0 o 60 stranách, kde najdete vše praktické z táboření, přírody, vybavení, bezpečnosti i skautingu. Všechny stránky jsou doplněny QR kódem, obsahujícím odkaz na internetovou stránku s podrobnějšími informacemi k tématu, odkazy na fotografie i videa. Navíc spojeno odkazy se stezkou a odborkami.