Skautské století

Reprezentativní publikace popisující 100 let Junáka, jeho smysl, význam, historii, osobnosti, úspěchy i přínos pro českou mimoškolní výchovu a společnost. Kniha se především soustředí na český skauting, pouze v souvislostech na skauting světový.
Připraveno k odeslání
TOP knihy - sleva
Cena před slevou: 350 Kč
Ušetříte: 105 Kč

Skautské století

Měla by být čtivou kronikou velkých událostí, i malých oddílových „životů“, faktografických údajů i beletristických popisů. Na 256 stranách velkého formátu najdete na 800 unikátních a často nepublikovaných fotografií, kreseb a reprodukcí.

Kniha je rozdělena do jedenácti kapitol mapujících jednotlivá historická období skautingu až po současnost. Kromě základního historického popisu se v nich dozvíte třeba, že tři orlí pera měla původně šest bodů, že s originalitou Foglarova Alvareze to nebylo tak jasné, že táboříme v týpí stejně dlouho jako v podsadě. Přečtete si kronikový zápis Václava Havla či objevíte kouzlo starých fotografií…

Publikaci vám přinášíme ve slevě za krásných 245,- Kč. Publikace je prodávána také v knihkupectvích, kde je doporučená cena 500,- Kč.

Neváhejte a rozšiřte si vaší knihovničku o jedinečné dílo, určitě nebudete litovat. Dosavadní ohlasy a úspěch jsou obrovské. Celý první náklad se vyprodal během tří týdnů. Nyní je v prodeji první dotisk.

Pokud bychom měli přirovnat Skautské století k nějaké jiné již vydané publikaci, byl by to Skautský oddíl. Obě knihy jsou vzájemně se doplňujícím tandemem, dvěma svébytnými dílky jedné velké skládačky. I když mají mnoho společného, odlišuje je optika, kterou při pohledu na minulost i přítomnost skautignu zaujímají. Skautské století je kniha, která zakotvuje víc než sto let skautského příběhu do uceleného vyprávění, Skautský oddíl je zase zaměřen více na lidský rozměr a neobyčejnou každodennost skautského života.

Příjemné čtení Dobrodružného příběhu 100 let českého skautingu vám přeje TDC a autorský kolektiv.

Vizuální zpracování

Obrázek je pouze ilustrační, ve skutečnosti vypadá publikace mnohem lépe :). Má pevnou vazbu s kulatým hřbetem, záložku, je tištěna celobarevně na kvalitním těžkém papíře (publikace váží cca 1,4 kilo), na obálce je parciální lak. Ideální i jako velmi pěkný dárek komukoli s pozitivním vztahem ke skautingu.

Štítky