Skautské odkazy

Metodická příručka výchovy historií.

Skautské odkazy
Hlavní poselství této příručky zní: skautská historie není nuda! Jsou to především příběhy lidí odehrávající se v kulisách moderních dějin. Publikace určená především pro vůdce oddílu volně navazuje na metodickou řadu Nového skautského programu. Nabízí přehledně zavedené i nové cesty, jak zaujmout historií skauty napříč věkovými kategoriemi. Dále motivuje k využití příběhů skautských pamětníků zveřejněných na webu Skautského institutu A. B. Svojsíka v programu oddílu, ale měla by také napomoci k osobnímu setkávání mezi skautskými generacemi.

První část příručky přináší teoreticko–metodický vhled do výchovy historií, v druhé části představujeme Receptář aktivit s konkrétními náměty na oddílové aktivity. Celá metodika je prolnuta citáty, medailonky osobností, slovníčkem pojmů, jedinečnými historickými snímky a řadou dalších bonusů, které mají za cíl usnadnit vám realizaci programů a získat váš zájem o skautskou historii.