Severka

Nová beletristická kniha Miloše Zapletala vydaná ve spolupráci s Mladou Frontou. Příběh původně vycházel na pokračování v časopise Skaut-Junák, částečně jako komiks.
TOP knihy - sleva
Cena před slevou: 245 Kč
Ušetříte: 147 Kč

Severka

Děj knihy Severka se odehrává po listopadové revoluci roku 1989, kdy se opět svobodně mohl obnovit Junák a v jednom zapadlém pohraničním městečku se místní učitel rozhodne založit skautský oddíl. Sledujeme jeho vznik, získávání místních kluků, první schůzky a výpravy. Vše obalené do dobrodružného příběhu a prokládané časopisem, který vedoucí pro svůj oddíl vydává.

Miloš Zapletal knihu rozepsal již v roce 1990, kdy začala vycházet na pokračování v časopisu Junák, i jako komiks. Netrvalo dlouho a autor knihu odložil. Jeho příznivci se jí dočkávají až nyní, po pětadvaceti letech.

Vyprávění o příhodách, které se skutečně staly, které prožili je opravdoví kluci. Dnes může toto vyprávění posloužit dalším generacím jako inspirace při zakládání skautského oddílu, nebo při jiných volnočasových aktivitách (podobně jako Zapletalovy Výpravy za dobrodružstvím). Severka nám není představována jako idealizovaný oddíl s dokonalými hochy a proto se zde dočteme také o různých vtipných řešeních nekázně či nevole mladého „mužstva“. Trojforma, kterou je kniha psána (vzpomínky vedoucího, oddílový časopis, vzpomínky člena), spolu s úžasně veselou hrou s českým jazykem, udržuje pozornost a dobrou náladu na každé stránce.