Skautské století + DVD Na dobré stopě

V této sadě vám za výhodnou cenu nabízíme jedinečnou publikaci a limitované speciální dvojDVD Na dobré stopě.

Skautské století + DVD Na dobré stopě
Příběh z prostředí junáckého prázdninového tábora vodáků. Film natáčený na Sečské přehradě a v okolí přehradní nádrže Souš, vypráví dobrodružný příběh skauta Edy a jeho junáckých bratrů na letním táboře.
V poválečném pohraničí dochází neustále k pašeráckým výpadům a Eda, který byl za války zavlečen do Německa, je podezříván z náklonnosti k nim. Nakonec se ukáže, že je to právě on, kdo pomůže místním narušitele dopadnout a je za svou odvahu vyznamenán a přijat všemi do kamarádského junáckého kruhu. Ve filmu hraje také 5. oddíl vodních skautů z Prahy. Speciální vydání filmu Na dobré stopě (1948) vybavené řadou unikátních bonusů a vydané při příležitosti oslav sta let českého skautingu. Na 2 DVD v luxusním balení (digipack se šubrem) uvidíte kromě hlavního filmu i jeden z prvních snímků se skautskou tematikou Buď připraven! (1923) a archivní filmy 5. oddílu vodních skautů z let 1934-35. Na disku 1 také hovoří o snímku Na dobré stopě filmový historik Dr. Pavel Taussig, je zde bohatá galerie fotografií, soudobá dokumentace a DVD-ROM s ohlasy z tisku. Na disku 2 nalezneme vzpomínky účastníků natáčení, příběhy skautských pamětníků a současnou prezentaci hnutí Junák Skauting je cesta.Toto vydání je ojedinělé šíří posbíraných archivních materiálů a je v limitovaném nákladu!

DISK 1:
- Na dobré stopě
- Buď připraven!
- Osvětový film o skautech (1923), kde hlavními představiteli byli členové skautského oddílu Praha 5 a také pracovníci schwarzenberského panství

DISK 2:
- Vzpomínání pamětníků natáčení: Stanislav Fišer, Oskar Hák, Radim Palouš, Oleg Reif, Karel Richter, Václav Vorlíček
- Příběhy skautů: JUDr. Jiří Navrátil, Václav Nosek, Jiří Stránský

Kniha:
Reprezentativní publikace popisující 100 let Junáka, jeho smysl, význam, historii, osobnosti, úspěchy i přínos pro českou mimoškolní výchovu a společnost. Kniha se především soustředí na český skauting, pouze v souvislostech na skauting světový. Měla by být čtivou kronikou velkých událostí, i malých oddílových „životů“, faktografických údajů i beletristických popisů. Na 256 stranách velkého formátu najdete na 800 unikátních a často nepublikovaných fotografií, kreseb a reprodukcí.

Kniha je rozdělena do jedenácti kapitol mapujících jednotlivá historická období skautingu až po současnost. Kromě základního historického popisu se v nich dozvíte třeba, že tři orlí pera měla původně šest bodů, že s originalitou Foglarova Alvareze to nebylo tak jasné, že táboříme v týpí stejně dlouho jako v podsadě. Přečtete si kronikový zápis Václava Havla či objevíte kouzlo starých fotografií…

Publikaci vám přinášíme za krásných 350,- Kč. Publikace je prodávána také v knihkupectvích, kde je doporučená cena 500,- Kč.

Neváhejte a rozšiřte si vaší knihovničku o jedinečné dílo, určitě nebudete litovat. Dosavadní ohlasy a úspěch jsou obrovské. Celý první náklad se vyprodal během tří týdnů. Nyní je v prodeji první dotisk.

Příjemné čtení Dobrodružného příběhu 100 let českého skautingu vám přeje TDC a autorský kolektiv.

Obrázek je pouze ilustrační, ve skutečnosti vypadá publikace mnohem lépe :). Má pevnou vazbu s kulatým hřbetem, záložku, je tištěna celobarevně na kvalitním těžkém papíře (publikace váží cca 1,4 kilo), na obálce je parciální lak. Ideální i jako velmi pěkný dárek komukoli s pozitivním vztahem ke skautingu.