Domů / Publikace / Skautská beletrie

Tábor Bubáků

Kód: 1535
DOPRODEJ - prodej tohoto produktu skončí koncem roku 2023 nebo vyprodáním zásob.
Produkt již není v prodeji
Tábor Bubáků

Tábor bubáků vypráví prostřednictvím vlčete Pinkusárka o jednom táboře exilových skautů kdesi uprostřed německých lesů. Dvě šestky vlčat a dvě šestky světlušek zde pod vedením svých vedoucích prožívají pestrý táborový program.

Táborovou pohodu však náhle přeruší vzkaz tajemného Ohnivého X, který je obviňuje z narušení jeho území a nutí je poslouchat jeho příkazy. Rozbíhá se tak dobrodružné pátrání po této záhadné postavě, při kterém vlčata a světlušky musí ukázat, co v nich, musí
překonat svůj strach a nenechat se odradit náročností nebo neúspěchem. Nechte se překvapit, zda se ji podaří nakonec objevit, kdo to Ohnivý X je a proč se objevil zrovna na jejich táboře.
------------------------------------------Milé světlušky a vlčata, sestřičky a bráškové,

držíte v ruce moc zajímavou knihu, která uzavírá trojici knih vydaných pro naše světlušky a vlčata (ale zajímavé i pro mnohé ostatní). Knihy napsal bratr Radek Kučera, který již dlouhá léta žije v Holandsku.
V daleké zemi, kam musel odejít (říká se tomu „odejít do exilu“), nezapomínal na skauting a tak společně s dalšími z tehdy Československé republiky skautovali i v cizině. Tento exilový skauting měl vše, co znáte – hry, výpravy, tábory, skautské ideály, přátelství…

A právě pro tehdejší vlčata a světlušky začal Radek psát příběhy, které jim v tomto skautování
pomáhaly, inspirovaly se jím anebo jim pomáhaly nezapomenout jazyk jejich rodičů. Ať už to
byla Kouzelná lucerna, která prostřednictvím Lucinky a jejích kamarádek světlušek seznamovala s jejich zákonem se slibem, dobrodružný příběh Hledejte bílý Mercedes o partě několika českých a slovenských vlčat a světlušek pátrajících v Holandsku po tajemném autě či kniha, kterou právě držíte v ruce – Tábor bubáků.

Tábor bubáků je příběh, který jsem (byť už mám věk vlčete dávno za sebou) přečetl téměř jedním dechem. Ve vyprávění vlčete Pinkusárka, kterého můžete znát už z knihy Hledejte bílý Mercedes, se pořád něco děje – tajemné vzkazy, ohnivé symboly, záhadné postavy. Napínavý příběh vám nedovolí nic jiného než se jen těšit na další kapitolu. A hlavně se to vše odehrává v prostředí českého skautského tábora se vším, co k němu patří – skautským duchem, legrací a dobrodružstvím, a to i přesto (nebo právě proto), že se jedná o tábor exilových skautů daleko od naší země.

Přeji vám všem příjemné počtení, ať se vám kniha čte tak dobře, jak se četla mě. A hlavně ať máte možnost prožívat podobné příhody na svých skautských táborech, určitě pak ve vás zanechají nezapomenutelné vzpomínky, ke kterým se budete rádi vracet.

Ondřej Kupka – Dick

Specifikace
Váha 170 g