Domů / Publikace

Skauting pro chlapce

Kód: 1196
Na světě existuje asi jen několik knih, které jsou tak známé jako Skauting pro chlapce. Tato Baden-Powellova kniha spustila v roce 1908 lavinu, která se valí dodnes.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
250 Kč , plus doprava
(250 Kč/ks)
 
Skauting pro chlapce

Když v roce 1899 vyšla armádní příručka Aids to Scouting, byl její autor, Robert Baden‑Powell, velice překvapen. Knížka si totiž získala velkou oblibu u nečekané skupiny čtenářů: u dospívajících chlapců. Ti jí brzy naprosto propadli: začali podle ní chodit do přírody, tábořit a zažívat dobrodružství. Robert Baden‑Powell pak už na nic nečekal, a napsal knihu Scouting for Boys, určenou přímo pro kluky. Přinášíme její nové české vydání.

Scouting for Boys není obyčejná, a už vůbec ne staromódní kniha. Je to příručka, která si dokázala získat srdce obrovského počtu chlapců, ale i dívek, aniž by se o to nějak zvlášť snažila. Stále se řadí mezi nejúspěšnější knihy světa a mladým lidem nepřestala dávat smysl. A není to jen proto, že Baden‑Powell uměl psát čtivě, jednoduše a nadčasově. Je to proto, že dokázal svým výchovným systémem odpovědět na touhu mladých lidí po dobrodružství, po přátelství a po odvaze.

Specifikace
Váha 360 g