Domů / Publikace

Příběhy ke skautskému zákonu a slibu

Kód: 1685
Praktický návod, jak vést skauty a skautky k výchovným hodnotám.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
110 Kč , plus doprava
(110 Kč/ks)
 
Příběhy ke skautskému zákonu a slibu

Praktický návod jak vést skauty a skautky k výchovným hodnotám

Příběhy jsou se skautingem od počátku pevně spjaté – mají lví podíl na jeho přitažlivosti a vyprávění je magickou silou, která umí proměňovat charakter. Skautský slib a zákon jsou zase úhelnými kameny našeho výchovného poslání.
Kniha dlouholetého předsedy duchovního odboru Junáka Jiřího Zajíce – Edyho přináší jak pohledy na dnešní chápání slibu a zákona určené především pro vedoucí, tak především povídky s otevřeným koncem psané pro skauty a skautky. Nejde v nich o mravoučné vyprávěnky, ale o příběhy ze současného života, které vedou k přemýšlení a ukazují i rozporuplnost lidského jednání. Pomáhají v rozhodování, učí pečlivě uvažovat a kultivují svědomí.

Zaposlouchej se do příběhů!
Snadno a zdarma. Nahrávky příběhů najdeš na skautském youtube kanále Příběhy ke skautskému slibu a zákonu (audio) nebo ke stažení na G disku Příběhy ke skautskému slibu a zákonu - audiokniha (Jiří Zajíc - Edy).

Pracuj s příběhy se svým oddílem!
Pro inspiraci ti nabízíme krátkou metodiku, která tě může inspirovat v tom, jak k danému příběhu rozvést s družinou širší diskuzi, či jaký k němu vytvořit program. Konkrétní náměty najdeš k šesti příběhům (dva příběhy se odkazují ke skautskému slibu a čtyři k bodům skautského zákona).

"Náš život je příběh, který vyprávíme sami sobě. Ale pokud se nedotazujeme, příběh je předvídatelný, banální a obyčejný. Čím více otázek klademe, tím více možností ve svých životních osudech spatřujeme a tím větší svobodu a tvořivost nalézáme. Ze života se stává dobrodružství plné tajemna, kouzla a osvícení," cituje slova Deepaka Chopry Edy v úvodu knížky spolu s přáním, aby k tomu napomohly i jím sepsané příběhy. Vy teď máte příležitost to vyzkoušet...

 

 

 

Specifikace
Váha 190 g
Stojí za pozornost