Domů / Publikace

Prašina

Kód: 6581
Prašina je tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu.
Produkt již není v prodeji
Prašina

Výprava do novodobých Stínadel

V téhle strašidelné čtvrti pátrá Jirka se svými kamarády Tondou a En po dávném tajemství, které by mohlo změnit svět. Jejich dobrodružství je o to nebezpečnější, že při tom musejí čelit partě všeho schopných dospělých chlapů, kteří mají stejný cíl.

Foglarovsky laděný a mimořádně napínavý příběh doplňují ilustrace, které čtenáře vezmou přímo do nitra Prašiny.Knižní Prašina připomíná Foglarova Stínadla, ale děj knihy se odehrává v současnosti, což by dnešní generace mladých čtenářů měla ocenit. 

"Žánrově jde o vědecko-fantastický akční příběh, kde se snoubí kouzlo knížek Jaroslava Foglara (jemuž vzdává hold), Julesa Verna, napětí Jo Nesboa i záhad jak z Šifry mistra Leonarda od Dana Browna."

Zdroj: Recenze Kultura iDNES.cz

Příběh je určen pro čtenáře od devíti let, ale snadno vtáhne do děje i dospělého. Autorem je mladý matematik a literární recenzent Vojtěch Matocha, knížku vydalo nakladatelství Paseka a má 240 stran.

Specifikace
Váha 400 g