Domů / Publikace / Ostatní

Ekonomika neziskové organizace

Kód: 1653
Třetí vydání publikace Ekonomika neziskové organizace. Aktualizováno podle nového Občanského zákoníku.
Dostupnost: Poslední kusy na skladě!
190 Kč , plus doprava
(190 Kč/ks)
 
Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Ekonomika neziskové organizace

Publikace Ekonomika neziskové organizace poskytuje čtenářům komplexní pohled na ekonomiku nestátní neziskové organizace. Publikace je zpracována jako ucelený přehled jednotlivých součástí ekonomického řízení neziskové organizace a to jak v teorii, tak praxi.

Skládá se z několika kapitol, jež postupně rozebírají proces fungování neziskové organizace od samotného začátku – tedy vzniku až po řešení běžných každodenních povinností. První část je věnována vzniku vybraných nestátních neziskových organizací.

Druhá kapitola je věnována základům fungování NNO, právní subjektivitě a vnitřním pravidlům. Třetí rozpracovává jednotlivé hospodářské procesy (od dokladů přes správu pokladní hotovosti až po správu běžného účtu), dále pak správu majetku, finanční řízení, rozpočetnictví a stručný průvodce fundraisingem.

Poslední dvě části jsou věnovány daňovým povinnostem NNO a povinnostem zaměstnavatele. Konkurenční výhodou této publikace je to, že obsahuje velké množství praktických ukázek a návodů na řešení různých ekonomických problémů, které často neziskové organizace řeší. Publikace má ambici stát se pomocníkem ekonoma či hospodáře
neziskové organizace, který dokáže pomoci ušetřit čas a vyvarovat se potenciálních problémů.

Specifikace
Váha 520 g