Listy Jurovi

Nejvydávanější metodická příručka pro skautské vůdce. Rozšířené vydání.
287 Kč bez DPH
Skladem
ks
Nejvydávanější metodická příručka pro skautské vůdce. Rozšířené vydání. Použitý text Listů Jurových vychází z posledního pátého vydání z roku 1991.

Velen Fanderlík byl vůdčí postavou československého skautingu po desítky let, ať u nás či později v exilu. Ovšem kromě zastávání vysokých činovnických funkcí byl jeho zájem orientován především na program a výchovu skautů a skautek.

Základem metodických rad se stala jeho publikace Listy Jurovi, která prvně vyšla v roce 1935 pod názvem Listy vůdci. A od té doby je nejvydávanější metodickou příručkou. Ač od jejího napsání uplynulo téměř 80 let a mnoho věcí se změnilo, je s podivem, jak základní metodické rady a poučky platí dodnes. Jak schopnost vcítění se do duše skautů přináší stále inspiraci a podněty. Proto vám dnes znovu přinášíme právě Listy Jurovi.

Ale nezůstali jsme jen u nich, Velen napsal několik dalších knih a především desítky, možná stovky článků v časopisech, k nimž často přidal jeho charakteristické obrázky. Záběr byl široký od filosofického pohledu na skauting, přes metodiku, psychologii, vzpomínky až po konkrétní praktické návody jak tábořit či hrát hry. Z textů jsme vybrali několik, které si zachovaly svou nadčasovost a doplňují úvodní knihu.

Texty dodatků jsou ponechány v původním znění, pouze s nezbytnými věcnými a jazykovými úpravami. Kresby a malby V. Fanderlika na zadní straně obálky pocházejí z exilových táborů a z kanadské přírody.

Zájemci si Listy Jurovi mohou zdarma stáhnout i jako audioknihu na stránkách Skautského institutu.

Pro pochopení souvislostí a životní inspiraci najdete v závěru knihy rozhovor s Velenem, ve kterém popisuje svůj života běh a své názory, vše doplněno fotografiemi od dětství po stáří.

Za pomoc při získávání podkladů děkujeme brněnskému středisku Lesní moudrosti (Skaut – český skauting ABS), Muzeu českého a slovenského exilu 20. století – Janu Kratochvílovi, archivu v kanadském Trailu, Skautskému institutu A. B. Svojsíka, Mirko Janečkovi, Jaroslavu Čvančarovi, Jiřímu Janíčkovi, Jiřímu Čejkovi a Stanislavu Balíkovi.

Roman Šantora - Bobo
-- aktualizovaný dotisk 2023 --
Zatím nebylo nalezeno žádné hodnocení

Přidejte vlastní hodnocení

Vyberte hodnocení
Hodnocení: 0/5

Hmotnost:0.235 kg

Načítám, prosím vydržte...

Nastavení souhlasu s personalizací

S vaším souhlasem můžeme níže uvedené informace užívat k dále uvedeným účelům nebo je sdílet s vybranými partnery. Pro jednotlivé účely (typy zpracování) můžete upravit své nastavení a svou volbu potvrdit tlačítkem „Uložit nastavení“:

Vždy aktivní

Počítají návštěvnost webu a sběrem anonymních statistik umožňují provozovateli lépe pochopit své návštěvníky a stránky tak neustále vylepšovat.

Shromažďují informace pro lepší přizpůsobení reklamy vašim zájmům, a to na těchto webových stránkách i mimo ně.

Nastavení souhlasu s personalizací