Domů / Publikace / Inspirativní čtení

Václav Břicháček - Setkání, stopy, vzpomínky

Kód: 1285
Po otevření knihy na nás Václav již z prvních stránek promlouvá tak, jak jsme ho znali, poutavě vypráví o svém životě, chronologicky řadí vzpomínky na životní události (osobní, profesní i výchovné), významné osoby, se kterými se potkal a které ho ovlivnil
Dostupnost: Připraveno k odeslání
188 Kč , plus doprava
 
Václav Břicháček - Setkání, stopy, vzpomínky

Po otevření knihy na nás Václav Břicháček již z prvních stránek promlouvá tak, jak jsme ho znali, poutavě vypráví o svém životě, chronologicky řadí vzpomínky na životní události (osobní, profesní i výchovné), významné osoby, se kterými se potkal a které ho ovlivnil důležité životní poznatky a poselství. Nechybí ani jeho typický humor a jistá skromnost, se kterou hodnotí některé své počiny. Postupně zjišťujeme, jak nesmírně bohatá a silná byla síť vztahů, které Václava provázely životem. Je obdivuhodné, kolik lidí Václav ovlivnil v jejich rozhodování, směřování a kolik jich obohatil či inspiroval v průběhu svého života. Dojemně působí řada poděkování a vzpomínek blízkých osob, přátel, studentů, kolegů, skautských činovníků. Střípky Václavových myšlenek pak zachycují vybrané přednášky a texty na konci publikace.

Doc. PhDr. Václav Břicháček byl český skaut a psycholog. Ve skautském hnutí vystupoval pod přezdívkou Gigant. Od mládí se angažoval ve skautském hnutí, po obnově Junáka v letech 1968–1970 byl jeho místonáčelníkem, po třetí obnově roce 1989 náčelníkem. Společně s Milošem Zapletalem stál u vzniku skautských kurzů FONS, které zahájily celkovou modernizaci skautského vzdělávacího systému. Tuto aktivitu nekonzultoval s tehdejšími členy náčelnictva Junáka odpovědnými za výchovu dospělých, a cíleně tak obešel se svými spolupracovníky oficiální systém. Až do své smrti působil na řadě skautských kurzů a jeho výchovným působením bylo ovlivněno mnoho mladých lidí. Je autorem řady knih psychologických i metodických zabývajících se pedagogikou volného času.

Specifikace
Váha 196 g
Stojí za pozornost