Domů / Publikace / Inspirativní čtení

Špalek - myšlenky v rozhovorech

Kód: 1696
Rozhovor ředitele Skautského institutu Miloše Říhy - Šípka s dlouholetým činovníkem Junáka a ředitelem Městské knihovny v Praze Tomášem Řehákem - Špalkem.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
220 Kč , plus doprava
(220 Kč/ks)
 
Špalek - myšlenky v rozhovorech
Špalek právě dorazil z tiskárny! Není to román, ale knižní rozhovor s jedním podivuhodným mužem. Kdysi v roce 2005, na Valném sněmu Junáka v Třebíči, jsem ho potkal poprvé. Stál za moderátorským pultíkem a já si ve svých dvaceti letech říkal, že si to docela dává. Pak jsem procházel kuloáry a došlo mi, že Tomáš Řehák je člověk, na kterého všichni mají nějaký názor. Z některých koutů se nesl respekt, obdiv a z jiných obvinění z manipulace. Člověk v epicentru dění, pro kterého je skauting doslova rodinným předurčením. Člověk, který ví, že může věci ovlivnit a zaroveň v sobě hledá pokoru. 
 
Milý Špalku, 
jsem ti velmi vděčný za tohle naše povídání, které je najednou knihou. Byla to pro mne fascinující výprava a vnímám jako velkou poctu, žes mi ji umožnil s takovou otevřeností a upřímností. Je dobře, že jsme dodrželi naši dohodu nic zpětně necenzurovat. Nakonec, nedělali jsme žádné unylé a vyčerpávající memoáry. Není to žádná tečka za příběhem. Knížka vznikala čtyři roky a oba víme, že za tu dobu se staly věci, které by vydaly na knížku další. Třeba jednou budeme pokračovat. Upřímně se na to těším.
Vím, že tradicí ve vaší rodině je nechat se kvůli skautingu zavřít. Z hloubi duše doufám, že tuhle tradici porušíš a půjdeš vlastní cestou. Těším se, až společně knížku představíme na Vyplutí 2018!
 
Se stiskem levice 
Šípek
Specifikace
Váha 160 g