Domů / Publikace

Dospělí vítáni

Kód: 1741
Metodika pro zapojení dospělého nováčka do skautské činnosti.
Dostupnost: Poslední kusy na skladě!
35 Kč , plus doprava
(35 Kč/ks)
 
Dospělí vítáni

Tato metodika se snaží shrnout obecné principy i konkrétní tipy, které se ukazují být prospěšné při zapojení dospělých zájemců do skautské činnosti. Nechce a nemůže dát vyčerpávající a přesný návod, záměrem je spíše inspirovat a nasměrovat čtenáře v uvažování o tom, jaké kroky jsou vhodné právě v jeho oddíle či středisku.

Metodika je určena především vedoucím středisek a oddílů, kteří uvažují, jak ke skautování přizvat dospělého člověka a jak jej zpočátku provázet. Nabízí tipy, jak dospělé oslovit či jak komunikovat se zájemci, kteří se nám ozvali sami, a nápady, jak dospělákům představit skautské hodnoty a jak jim otevírat cestu k jejich přijetí. Načrtává také vznik dobrovolnické dohody a provází cestou od dospělého nováčka až ke kvalifikovanému činovníkovi.

Metodiku sepsal kolektiv autorů, včetně vedoucích oddílu i střediska, „bývalého“ dospělého nováčka a spoluzakladatele nového oddílu. Komentovala ji řada skautů z různých koutů republiky a s různými skautskými i životními zkušenostmi. Věříme, že rozmanitá zkušenost autorů i oponentů přináší inspirativní náhled na práci s dospělým nováčkem.

Specifikace
Váha 200 g
Stojí za pozornost