Domů / Publikace

Cesta Vzduchu (s nášivkou) - bez fantasy

Kód: 1250
Varianta BEZ FANTASY LEGENDY. Stezka pro skautský věk (11-15 let) se skládá ze čtyřech stupňů, motivačně pojmenovaných podle čtyřech živlů, jenž zároveň tvoří obecný symbolický rámec nové stezky.
Produkt již není v prodeji
Cesta Vzduchu (s nášivkou) - bez fantasyKaždý stupeň má podobu knížečky formátu A6 o 88 celobarevných stranách. Na nich čtenář najde kromě hlavní části s aktivitami stezky úvodní a motivační informace, pravidla plnění stezky a odkazy na další stupně i ostatní výchovné nástroje, jako například karetní hru nebo prestižní výzvy,

které je možné podstoupit po dokončení určitého stupně. Pomoci s plněním dlouhodobých aktivit stezky by mělo i několik stránek speciálního \"stezkového diáře\". Postup v plnění stezky je znázorňován pomocí samolepek na mapě, které jsou součástí stezky.

Klíčovou částí knížečky je ovšem šest oblastí stezky, které se rozdělují na 27 bodů, z nichž každý se plní pomocí jedné či několika aktivit. Jedná se např. o

oblasti \"Co umím a znám\" nebo „Svět okolo nás“ a body stezky např. “Buď připraven\" nebo „Já občan“. Některé aktivity jsou povinné a bez jejich zvládnutí není

možné bod splnit, většinu aktivit si ale vybírá plnitel sám z nabízených možností, případně je možné ve spolupráci s vůdcem přijít s aktivitou vlastní. Jedním z bodů stezky je bod „Můj oddíl“, pomocí kterého si oddíl doplní stezku o vlastní specifické oddílové doplňky.


Po variantě s FANTASY legendou je toto další podoba stezek pro skauty a skautky. Obsah zůstává zachován, mění se forma - mizí fantasy prvky. Tato podoba je obzvlášť vhodná pro ty oddíly, které mají symbolický rámec neslučitelný s fantasy. Stejně tak tyto stezky ocení všichni, kdo potřebují co největší flexibilitu a nechtějí se na nic vázat.
Nefantasy verze se od původní liší nejen ilustrací na obálkách, ale hlavně nepřítomností některých prvků symbolického rámce, které je pak možné doplnit v souladu s oddílovými záměry. Jde o motivační příběhy k jednotlivým bodům stezky, postavy, pomocníky a další samolepky.

Stejně jako fantasy variantu stezky je možné i tuto vylepšit zajímavými samolepkami, navíc s tou výhodou, že nyní je možné si postavy, pomocníky a další symboly dotisknout podle vlastních požadavků s pomocí praktických šablon.
Specifikace
Váha 100 g