Domů / Publikace / Benjamínci + jejich vedoucí a rodiče

Pěšinka Benjamínků

Kód: 6326
Leporelo Pěšinka benjamínků je programovým nástrojem pro skautské předškoláky, benjamínky. Ti si do něj mohou nalepovat na 60 samolepek ze čtyřech přiložených samolepkových archů. Samolepky získávají benjamínci za odměnu od svých vedoucích.
Dostupnost: Připraveno k odeslání
80 Kč , plus doprava
(80 Kč/ks)
 
Pěšinka Benjamínků

V mnoha střediscích jsou fungující družiny nebo celé oddíly předškoláků, další střediska je kvůli velké poptávce zakládají. Junák v odpovědi na tuto situaci vytvořil věkovou kategorii benjamínci, do které zařazujeme předškolní děti a děti v prvním roce školní docházky, přibližně od 5 do 7 let. Pěšinka pro benjamínky slouží jako motivační deníček. Každý benjamínek v oddíle má své vlastní leporelo, do kterého si za splněné úkoly může dávat nálepky zvířat.

Je čistě na vedoucím, za jaké činnosti bude děti odměňovat nálepkami tak, aby byly pro děti motivující odměnou. Samolepek je celkem 60, což je dostatečný počet na to, aby nehrozilo, že budou hned vypotřebovány. Dalším plusem nálepek je to, že mohou sloužit jako připomínka pro vedoucí, aby věděli, jak často se věnovali jednotlivým oblastem rozvoje dětí. Čtyři samolepkové archy jsou dodávány společně s pěšinkou. Archy jsou opatřeny otvory sloužící k založení do kroužkového zápisníku vedoucího. Leporelo je vyrobeno na pevném kartonu s lesklým potiskem a dá se složit do formátu A5.

Metodické materiály k vedení benjamínků najdete zde: https://krizovatka.skaut.cz/benjaminci/vedu-benjaminky.


Specifikace
Váha 200 g