Jakou si přeji skautkou novinku?
6 % (125)
9 % (168)
37 % (714)
5 % (100)
40 % (769)
3 % (49)

Celkem hlasovalo: 1925
Domů / publikace

Symbolický rámec

Na 48 stránkách knížky vám Mach a Šebestová nabízejí zajímavý pohled na jednu část skautské metody – symbolický rámec.
Připraveno k odeslání

Symbolický rámec
Ve svých hovorech se přes to, co je symbolický rámec, kde ho najdeme a jak ho používat, dostanou až k úvahám, k čemu ho vůbec potřebujeme, kde s ním můžeme pracovat a proč.

Příručka nabízí kromě teorie i řadu konkrétních nápadů pro vedení oddílu. Je o všem, co tak důvěrně známe – o dobrodružství válečných zvědů, o lesích, kde ožívají prastaré pohádkové bytosti, o cestách vesmírnými koráby, o rytířích bez bázně a hany, o totemech a zpěvu u táborových ohňů, o příběhu Mauglího v džungli, o legendách her, vzorech a rituálech, kostýmech, i o krojích, odznacích a vlajkách. Prostě o všem, co dává jednoduchým a prostým věcem další rozměr, co nám umožňuje udělat ze hry magické a zároveň výchovné dobrodružství.

Autory publikace jsou Kateřina Hořavová - Káča a Petr Klápště - Hříbek.
Štítky