Jakou si přeji skautkou novinku?
7 % (110)
9 % (148)
37 % (601)
5 % (88)
39 % (627)
2 % (39)

Celkem hlasovalo: 1613
Domů /

Cesta Vzduchu F (s nášivkou) - Fantasy

Stezka pro skautský věk (11-15 let) se skládá ze čtyřech stupňů, motivačně pojmenovaných podle čtyřech živlů, jenž zároveň tvoří obecný symbolický rámec nové stezky.
Zboží není na skladě
Cesta Vzduchu F (s nášivkou) - Fantasy
Každý stupeň má podobu knížečky formátu A6 o 88 celobarevných stranách. Na nich čtenář najde kromě hlavní části s aktivitami stezky úvodní a motivační informace, pravidla plnění stezky, motivační samolepky a odkazy na další stupně i ostatní výchovné nástroje, jako například karetní hru nebo prestižní výzvy,

které je možné podstoupit po dokončení určitého stupně. Pomoci s plněním dlouhodobých aktivit stezky by mělo i několik stránek speciálního \"stezkového diáře\". Postup v plnění stezky je znázorňován pomocí samolepek na mapě, které jsou součástí stezky.

Klíčovou částí knížečky je ovšem šest oblastí stezky, které se rozdělují na 27 bodů, z nichž každý se plní pomocí jedné či několika aktivit. Jedná se např. o

oblasti \"Co umím a znám\" nebo „Svět okolo nás“ a body stezky např. “Buď připraven\" nebo „Já občan“. Některé aktivity jsou povinné a bez jejich zvládnutí není

možné bod splnit, většinu aktivit si ale vybírá plnitel sám z nabízených možností, případně je možné ve spolupráci s vůdcem přijít s aktivitou vlastní. Jedním z bodů stezky je bod „Můj oddíl“, pomocí kterého si oddíl doplní stezku o vlastní specifické oddílové doplňky.
Štítky