Truhla pokladů

Čtyřicet dva příběhů kresleného seriálu není sepsáno jen u psacího stolu - většina příhod, míst, postav i jejich jmen je skutečných!

Truhla pokladů
Dvě družiny jednoho skautského střediska jezdí na opravdové výpravy a výlety na místa, která můžete znát i vy v Krušných horách, Údolí Manětínského potoka, na Šumavě nebo v Broumovských stěnách. Družiny Ještěrek a Rysů pořádají řadu akcí, kde se dobře baví, a samozřejmě jedou na prázdninový tábor. Skautská činnost je různorodá a v těchto příbězích jsou další inspirace vybízející k napodobení. Dotýkají se různých oblastí, které se mohou hodit i ve škole - historie, přírodopisu a ani trocha zeměpisu zde nechybí. Před několika lety mohli o Truhlu pokladů soutěžit čtenáři časopisu Skaut-Junák, ale po stopách Rysů a Ještěrek se můžete dnes vypravit i vy!