Tábor svazu 13

Kód: 1090 Sleva Sleva
V řadě Skautských deníků je pátý svazek věnován unikátnímu popisu tábora v roce 1927, který vedl začínající skautský vůdce Jaroslav Foglar. Byl to jeho třetí tábor a byl to tábor velmi významý pro jeho budoucí spisovatelskou činnost.
scouTOTAL výprodej
Cena před slevou: 50 Kč
Ušetříte: 30 Kč

Tábor svazu 13
Na Táboře Svazu třinácti vykristalizovala myšlenka napsat Hochy od Bobří řeky a jeho odrazem jsou i některé povídky ze kterých byl později sestaven Tábor smůly.
Přes jasné souvislosti táborového deníku s pozdějšími romány je to také dobový obraz skautingu konce dvacátých let.
Úhledně psaný sešit nebyl přepisován, aby vynikl Jestřábův rokopis, který je navíc doplněn množstvím jeho kresbiček. Dále publikace obsahuje autentické fotografie, několik přehledů a doslov odhalující milostnou episodu dvacetiletého vůdce.
Štítky