Stopy vedou k rokli

Děj knihy se odehrává na letním táboře v romantickém prostředí u Jezera vycházejícího slunce, kde část táborníků tvoří zkušení členové skautské organizace. Již od prvního dne dochází k podivným případům, které dávají tušit, že o dobrodružství nebude nouze

Stopy vedou k rokli
Nejdříve je to pokus o odcizení pramice zakotvené v zálivu a brzy nato podezřelý mladík s motocyklem, přistižený mladými táborníky, jak z vykopané jámy v lese vyzdvihuje jakýsi větší předmět a po svém vyrušení s ním zmateně ujíždí. Od té chvíle jej chlapci a děvčata nazývají Zlatokopem, po kterém zahájí pátrání.

V průběhu dobrodružného pátrání se táborníci učí orientaci a životu v přírodě, stopování a pozorování zvěře a nenásilnou formou jsou vedeni k ochraně přírody a životního prostředí.

Stránkovým obsahem jde o nenáročnou velice čtivou knížku a jistě je to jedna z mála knih se současnou skautskou tématikou