Sborník ZET

Kniha – sborník je vydána při příležitosti 80. výročí narození spisovatele, překladatele, editora, sběratele a popularizátora her, Miloše Zapletala, známého pod skautskou přezdívkou Zet.

Sborník ZET

Pravidelně střídá dva styly: sborníkové příspěvky autorů, lišící se formou (odborné studie, osobní vzpomínky, reflexe či vyznání) a vyjadřující se k různým aspektům Zapletalovy činnosti, a úryvky autorem psaného životopisu, nazvané Pět životů.

Kromě spíše osobně laděného úvodu je sborník tematicky rozčleněn do pěti částí: první oddíl
mapuje jeho skautskou činnost a výchovné působení, následuje kariéra spisovatele, poté editora a překladatele, sběratele a popularizátora her a konečně poskytovatele inspirací k osobnostnímu rozvoji čtenářů, spolupracovníků či přátel. Sborník uzavírá pečlivě utříděná bibliografie se základním představením publikací, na nichž se tvůrčím způsobem Zapletal podílel ve výše jmenovaných rolích.