Jakou si přeji skautkou novinku?
6 % (133)
9 % (176)
37 % (764)
5 % (107)
40 % (822)
3 % (55)

Celkem hlasovalo: 2057

Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství

O čem snil Rychlonožka před tím, než se stal členem Rychlých šípů? Vypátrá Jindra Hojer, čím Jarka Metelka urazil Černé jezdce? Kdo všechno se skrývá pod maskou Široka?

Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství

Zbrusu nové příběhy Rychlých šípů. Od doby, kdy vyšel první sešit, se toho hodně změnilo. Jak v komiksovém světě, tak v tom našem. A tak i tyhle nové krátké komiksy známé pětice jsou jiné. Snad si k nim najdou cestu i skalní příznivci příběhů původních!

Nová kniha doplňuje a rozšiřuje mozaiku příběhů

Co by se stalo, kdyby se Jarka s Mirkem nepotkali u Šmejkalovy ohrady? Odkud znal Červenáček bratry Mašíny? Co zažili Mirek Dušín a jeho přátelé v New Yorku? Kdo všechno se skrývá pod maskou Široka? Uspěje Bratrstvo kočičí pracky v soutěži swingových orchestrů?

Tohle všechno a ještě mnohem víc se v nové knize Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství dozvíte.

Kniha je rozdělena do tří bloků. V prvním jsou příběhy, které hrdiny zasazují do jiných časových souřadnic, a ve druhém komixy, jejichž autoři zkoumali, jak si slavná pětice povede v jiných žánrech, a tím pádem i světech. Třetí oddíl naopak tvoří práce, jež se snaží poměrně těsně navázat na svou předlohu.

Pro padesátku autorů je kniha srdcovkou

Na knize pracovala padesátka nejlepších současných tvůrců z Česka a Slovenska. Příběhy jsou velmi různé, stejně jako i jejich autoři. Editor knihy Tomáš Prokůpek ve své předmluvě píše, že byli záměrně osloveni kreslíři a scenáristé rozličného věku, životních zkušeností, žánrového ukotvení i výtvarného názoru. Ale jedna věc je všechny spojuje – a sice jejich osobní vztah k Rychlým šípům!

Jak říká jeden z autorů, Josef Blažek: „Rychlé šípy byly jednou z prvních věcí, co jsem si přečetl, jakmile jsem se naučil číst. Předal mi je můj otec, tak jako je jeho otec předal předtím jemu a jako je snad předám svému synovi i já – a moje vnoučata si je pak budou číst v Muskově kolonii na Marsu. Nejvíc se mi tehdy líbil příběh, v němž Rychlé šípy podniknou nezáměrný, surrealisticky dlouhý skok na saních. Přistály nejen v té kupě hnoje, ale i v mém srdci. A v mé hlavě pak letí na těch saních pořád dál.“

Mezi žánrově i výtvarně pestrými pracemi nechybí příběhy Lucie Lomové, Pavla Čecha, Jozefa Gertliho Danglára, Jiřího Gruse, Karla Jerieho, Tomáše Kučerovského, Karla Osohy, Jiřího Petráčka nebo Martina Šútovce.

Vedle komiksové části pak kniha obsahuje také několik textů předních znalců tuzemského komiksu, kteří příběhy Mirka Dušína a jeho přátel zasazují do širších souvislostí. Publikace vychází u příležitosti 80. výročí vzniku slavného komiksu o Rychlých šípech.