Plavba vlčat a světlušek 1. st - Středozemní moře

První stupeň Plavby vodních vlčat, světlušek a žabiček je určen pro kluky a holky ve věku 7 – 8 let ve vodáckých nebo koedukovaných oddílech.
Připraveno k odeslání

Plavba vlčat a světlušek 1. st - Středozemní moře
Obsahuje úkoly ze všech šesti oblastí stezky a také příběh dvou sourozenců - Čolka a Žabky, kteří tráví prázdniny u svého dědečka – námořního kapitána.

-Tato stezka, která má být průvodcem a pomocníkem v osobním rozvoji vlčat a žabiček ve věku 7–10 let, byla vydána jako součást projektu „Nový program“.
Předcházelo jí více než dvouleté vytváření a testování.
- Celý komplet stezky pro vlčata a cestičky pro světlušky se skládá ze tří stupňů a Nováčka (příručky pro nové členy) ve třech variantách (pro vlčata, světlušky a pro vodní vlčata a žabičky).
- Součástí stezky je symbolický rámec: Kniha džunglí pro vlčata, Kouzelná lucerna pro světlušky a Příběh Čolka a Žabky pro vodní vlčata a žabičky.
- Více o vazbě na výchovný program Junáka naleznete v metodických příručkách
k jednotlivým oblastem (např. Příroda kolem nás, Svět okolo nás).
- Více informací naleznete na webových stránkách www.skaut.cz/novyprogram.
- Ke stezce bude k dispozici metodika, jak stezku v oddíle zavést a používat, včetně velkého množství inspirativních nápadů a návodů. Naleznete v ní vazbu stezky na výchovné cíle a inspiraci k aktivitám pro oddílovou činnost podle nové stezky.
- Stezku je možné upravit pro oddílové podmínky. Bližší informace a návod budou uvedeny v metodice Jak pracovat se stezkou vlčat a světlušek.
- Připomínky ke stezce, které bude možné zohlednit v dalším vydání, můžete zasílat na e-mailovou adresu novyprogram@skaut.cz.

Jednotlivé stupně stezek je možné si ještě před nákupem stáhnout, pročíst a prohlédnout ve formátu pdf
Štítky