Odborky skautské

Kód: 1681 Novinka Novinka
Nové skautské Odborky pro skauty a skautky.
Připraveno k odeslání

Odborky skautské

Co jsou to odborky?

Odborky jsou staré skoro jako český skauting sám. První vznikly ještě za Rakouska-Uherska. Např. odborka LYŽAŘ, to byla tehdy novinka. Lyžování bylo v té době u nás téměř neznámé. A přitom to byl skvělý vynález, díky kterému se tehdy v zimě nejeden dědeček a prababička dostali do školy, nakoupit a do kostela. Odborky prostě pomáhaly rozvíjet se v činnostech, které byly aktuální.

Předchozí vydání odborek  z roku 1998 už aktuální dávno není. Mimo to obsahuje věci, které se v oddílové praxi neosvědčily. Proto vznikly tyto odborky, které se snaží reagovat na dobu a udržovat s ní krok. S ambicí být jednoduchým a praktickým pomocníkem v oddílové výchově.

Proč používat odborky?

Protože prostřednictvím nich můžeš holky a kluky vést

• k rozvoji ve specializovaných dovednostech
  • nechat je vyniknout v oblasti jejich zájmu