Od Exzodu ke Svojsíkovu závodu

Od Exzodu ke Svojsíkovu závodu je další publikace z řady tématických příloh časopisu Skauting.
Připraveno k odeslání

Od Exzodu ke Svojsíkovu závodu
Zaměřuje se na změnu podoby Svojsíkova závodu. Vysvětluje, proč ke změně došlo, a představuje novou podobu. Poskytuje nápady a tipy jak pro oddílový program v průběhu roku, tak pro disciplíny v závodě. Je proto určena vůdcům a vůdkyním oddílů, stejně jako pořadatelům Svojsíkova závodu.

Svojsíkův závod je jedním z výchovných nástrojů skautské výchovy pro věkovou kategorii skautů a skautek. Družiny při něm mohou prověřit své schopnosti i dovednosti a „poměřit“ se tak s ostatními. Družinám poskytuje zážitek a motivaci ke společné činnosti, oddílovým vůdcům pak pomáhá podpořit družinový systém i určitý druh zpětné vazby na konkrétní družinu či jednotlivce. Ve skautském hnutí má dlouhou historii.

autor:
MAGDALÉNA ŽÁRSKÁ - SKIPPY