Jakou si přeji skautkou novinku?
7 % (102)
9 % (138)
38 % (569)
5 % (81)
39 % (586)
3 % (38)

Celkem hlasovalo: 1514

Cesta k sobě v krabičce

Lucie Ernestová: Můj tříletý osobní projekt, díky němuž bych ráda pomohla najít vnitřní spokojenost nejen mým dětem.
Výrobce: Lucie Ernestová

Cesta k sobě v krabičce
Témata obrázků vycházejí z moudrostí tisíckrát napsaných, řečených, zfilmovaných nebo zazpívaných, přesto však opomíjených. A opomíjíme je možná právě proto, že jsme se je v dětství nenaučili vnímat. Osobnost každého člověka je budována převážně zvenčí, a to obecnými pravidly, příkazy, očekáváními, společenskými vzory… Je však třeba růst i uvnitř.

Ilustrace jsem nakreslila pro své syny a jiné děti. Díky obrázkům mohou lépe vnímat a chápat význam slov. Také nám ostatním nabízejí nepřeberné množství inspirace pro každý den, kterou pak můžeme lépe předávat dál.

CESTA K SOBĚ může být pro vás odrazovým můstkem pro důvěrná povídaní a přemýšlení o životních principech, která nám pomáhájí chápat základní lidské hodnoty, rozumět svým náladám, znát své talenty, důvěřovat si, učit se sebereflexi… Moudrost a sílu máme v sobě. Celý život se ji učíme přivádět do každodenního života.

Vyberte kartičku a pak si o ní povídejte nebo přemýšlejte. Vzpomeňte si na vlastní zkušenosti a prožitky, které se vám vybaví k danému tématu. Nikdy nevíte, co vás samotné napadne nebo se dozvíte od ostatních.

Učte se, hledejte, vyprávějte, naslouchejte…

Není lepší odměny, než najít vlastní spokojenost.

S láskou
Lucie Ernestová