Jakou si přeji skautkou novinku?
7 % (110)
9 % (148)
37 % (603)
6 % (90)
39 % (629)
2 % (39)

Celkem hlasovalo: 1619

Honba za pokladem

Zábavná hra do lesa, na zahradu i do bytu pro děti od 4 let.
Výrobce: Lucie Ernestová

Honba za pokladem
V krajině nebo v lese někdo z dospělých nebo starších dětí – STRÁŽCE POKLADU – vyznačí trasu z fáborků až k ukrytému pokladu.

Po trase schová karty tak, aby byly částečně vidět a jejich úkryt označí do vzdálenosti 1,5m fáborkem jiné barvy.

Honba může začít. Rozhodněte se, jestli budete plnit úkoly a, b, c nebo d. Vydáte se i se STRÁŽCEM POKLADU po trase a po nalezení karty splníte jeden úkol. Vyjmenovávací otázky plní děti společně a ostatní úkoly jednotlivě nebo podle rozhodnutí strážce pokladu. Ten kontroluje správnost odpovědí nebo může hádankou napovědět správnou odpověď.

Základem hry je 16 karet vždy se 4 otázkami rozdělených do 4 kategorií: Země – znalosti o přírodě, Voda – znalosti o světě lidí, Oheň – dovednosti, Vzduch – znalosti o mně a o lidech. Je tam vpašováno pár vyzvědačských otázek, jako např. tvoje dobré a špatné vlastnosti apod.

U vyjmenovávacích otázek jsou stanoveny počty pro předškoláky červeně a školáky modře.

Pro jednu hru stačí plnit jen 8 úkolů a ty ostatní nechat na příště, aby se hra neomrzela. Hra má i další varianty pro hraní na zahradě i v místnosti. Určitě se vám bude na prázdniny hodit.

Honbu za pokladem hrajeme s klukama už několik let a mě už přestalo bavit pokaždé vypisovat kartičky s úkoly. Tak jsem to udělala pro jednou pořádně. :))) Pravda nejvíc je na tom baví hledání pokladu, fáborků a kartiček... mě zas baví to plnění úkolů:)

Třeba jaký veselý minipříběh vymyslí na slova: babička, ufon, talíř…

P.S.: Poklad není součástí balíčku! :))