Domů / Doporučující seznam

Pomsta Gurghů

Po úspěšném Nebezpečném prostoru (TDC, 2010) druhá beletristická kniha libereckého autora Vladimíra Stanislava – Skipa. Napínavý děj ze skautského prostředí upoutá čtenáře od deseti let.
Kategorie: skautská beletrie

Pomsta Gurghů

Knížka o dobrodružstvích, která by dva bráchové, Roman (14) a Lukáš (12), jen stěží zažili, kdyby jednoho prázdninového dne náhodou nepotkali bandu Lemounů.

Chtěli na prázdniny k moři a místo toho skončili kluci Sýkorovi jen u sestřenky ve Víru, v malé vesnici na Vysočině. Mají tam sice noťas a k tomu řeku a velkou přehradu, ale není to na léto přeci jen málo? Pak potkají partu kluků, kteří si postavili tábor kousek za vesnicí. Začnou je sledovat a přepadnou i jejich ležení. Dopadnou sice nevalně, ale přesto získají mnohem víc než jen noční zážitek – totiž přátelství svérázné pětice kluků z družiny Lemounů a navíc kupu zážitků z boje proti Gurghům, tajemným postavám v černých pláštích. Lemouni spolu s Romanem a Lukášem zápolí s mutanty i ostatními družinami a nakonec i s nečekaným nepřítelem, který možná bude nad jejich síly…

Ukázka:

Dlouho byl podezřelý klid, ale jakmile se znovu vyškrábali na poslední chodbu, ozval se zprava i ze spodu známý řev. Zase šli po nich.

„Běžíme!“ popoháněl je Gass, „K východu už to není daleko!“ Tedy aspoň doufal, že si to pamatovali správně a neskončí někde ve slepé uličce.

„To bude balrog! A čeká nás můstek přes Khazad-dum!“ volal v poklusu Dan a ta hláška všechny dobře pobavila. Byla z toho pěkná akční honička a s výhledem na brzké opuštění hráze si ji teď už všichni užívali. Tedy snad kromě Jany. Ta Pána prstenů také četla, ale věděla, že taky ne úplně všichni se odtamtud dostali ven.

„Tady! Konečně!“ zaradoval se Roman, který běžel první a zabočil do krátké chodby, která končila asi po pěti metrech plechovými dveřmi. Romanovi konečně došlo, kde vlastně jsou. To jsou přece ty dveře, které si prohlížel Lukáš ten večer cestou nahoru na hráz!

www.vladimirstanislav.cz