Domů /

Tichou poštou

několik dopisů o smyslu skautingu je třetí publikace z řady tématických příloh časopisu Skauting. Formou korespondence mezi skautskou vedoucí a návštěvníkem zvěnčí přibližuje čtenářům základní pilíře skautingu - jeho poslání, principy a metodu.
Kategorie: skautské metodiky

Tichou poštou
K jejich dokreslení využívá napínavý příběh velké zimní hry na motivy povídky Jiřího Stránského Tichá pošta. Právě na konkrétní aktivitě je tak nejlépe vidět, jak se smysl skautingu zrcadlí v každodenním životě oddílu.

Je Honza Čech nebo Francouz? Kde se vzal na skautské výpravě Pierre? A proč ho děti táhly na saních? Existuje odborka výroba sněžnic? Může děti bavit tahat sáně přes deset kopců? Je jednotlivec víc než celek, nebo celek víc než jednotlivec? Jaké tajemství skrývá skautská metoda? Proč jsou důležité principy? To vše a mnoho dalšího se dočtete v textu, který je zároveň základní příručkou k čekatelským a vůdcovským zkouškám.