Jakou si přeji skautkou novinku?
6 % (95)
9 % (135)
38 % (556)
5 % (76)
39 % (564)
3 % (38)

Celkem hlasovalo: 1464
Domů / DVD, CD a LP

DVD Čeští skauti za obzorem

DVD "Čeští skauti za obzorem" bylo vydáno v roce 2007 jako příloha k druhému vydání českého Skauting pro chlapce. Nyní si toto DVD můžete pořídit i samostatně.
Připraveno k odeslání
scouTOTAL výprodej
Cena před slevou: 99 Kč
Ušetříte: 59 Kč

DVD Čeští skauti za obzorem
Obsahuje 4 filmy: Čeští skauti za obzorem Skauting vznikl v roce 1907 v Anglii a za 100 let se rozšířil do celého světa. Jak čeští skauti tento svět objevovali či objevují, si můžete připomenout na tomto DVD.
Století skautů (25:00)
Dokument České televize ke 100 letům skautingu, mapuje prostřednictvím archivních záběrů, rozhovorů s pamětníky i s nejmladšími skauty nejdůležitější událostí uplynulého století a vrcholí záběry z výročního Jamboree v A nglii. Pro Českou televizi reportáž připravila Alice Tejkalová a Jiří Skála.
Jamboree France 1947 (40:00)
Jamboree s nejpočetnější českou účastí se uskutečnilo v létě roku 1947 v Moissonu v Provence. Mezi 500 českými a slovenskými skauty bylo i několik filmařů (František Čermák, Václav Hojda, Vladislav Frič), kteří celý průběh pečlivě zaznamenávali a po skončení sestříhali v působivý film.
Jamboree Anglie 2007 (3:20)
Zdeněk Fairaisl natočil pro magazín zahraničních zajímavostí České televize Objektiv krátkou reportáž z 21. světového jamboree v A nglii. Proběhlo od 28. července do 7. srpna v Hylands parku u města Chelmsford a zúčastnilo se ho na 300 českých skautů a skautek.
Bonus: Doprovodný film k zahájení Evropských skautských konferencí (15:00)
V létě roku 2001 hostila Praha zástupce všech evropských skautských konferencí. Pro slavnostní zahájení natočil režisér Pavel Štingl polohraný snímek představující historii českého skautingu na pozadí dějinných událostí. Hudbou ho živě doprovodil Jiří Pavlica a Hradišťan.